;
Eesti

Faili ettevalmistus

Saada meile kogu info (tekst, pildid, joonised jne) ning paari päeva jooksul valmistab kujundaja faili ette ning saadab Sulle maketi meilile. Kõik failid ja pildid peavad olema hea resolutsiooniga. Faili ettevalmistamise summa sõltub sellest, kui palju peab failiga tööd tegema (35 eur + Km/tund).

Mis tähendab trükifail?

Trükifail on fail, mis vastab meie nõuetele.
Fail peab olema tehtud samas suuruses, milles soovid teha oma trükist (visiitkaart, flaier, plakat, Roll Up jt).

 • Näiteks Standardse Roll Upi suurus on 850x2000mm ja faili suurus 300x450mm ei sobi Roll Upi tellimiseks. Fail peab olema tehtud suurusega 850x2000mm.
 • Sellisele suurusele 850x2000mm ei sobi väikesed ja halva kvaliteediga (resolutsiooniga) pildid/logod/failid.
 • Kui on Sul lihsalt tekst või pildid olemas või midagi tehtud word failis, siis see lähe arvesse trükifailina.

Kuidas saata fail?

 • Saatke meile hinnapäring koos failiga veebilehelt.
 • Saatke väikesed failid meiliga: info@mprint.ee (faili suurus ei ületa 5Mb)
 • Suuremate failide jaoks soovitame:

 

GoogleDrive’i

kasutajatele

Dropbox’i

kasutajatele

Igaühele 
google_drive_original_button DropBox-icon wt-facebook
 • Tooge mälupulgal.
 • Laadige fail meie FTP-serverisse.

 

Mis on lamineerimine ja laminaat?

Laminaati kasutatakse trükise pinna katmiseks kilega. Lamineerimise peamiseks eesmärgiks on trükise kaitsmine erinevate välismõjude eest. Lamineerimiseks kasutatakse spetsiaalset seadet – laminaatorit. Lamineeritakse külm- või kuumtöötluse abil; ühelt või mõlemalt poolt.
Lamineerimiseks kasutatakse spetsiaalset kilet (paksusega 32–250 mikronit). Külmlamineerimisel kasutatakse läbipaistvat, kilet, mille kleepuvad omadused aktiveeritakse survega. Kuumlamineerimine toimub surve ja temperatuuri koostoimel.

 • läikiv laminaat  – annab suurepäraselt edasi kujutise värvi, viimistletuse ja erksuse. Valgushelk, mis läikival pinnal tekib, võib samas takistada väikeste detailide, näiteks teabeteksti selgust ja märgatavust.
 • mаtt laminaat – välistab helkimise, annab võimaluse pindmist kihti hõlpsalt tekstiga katta. Mati kilega kaetud pind näeb välja väärikam ja soliidsem, ning reeglina kasutatakse seda visiitkaartide ja kallihinnaliste reklaamtrükiste lamineerimiseks
 • reljeefne/tekstuurne laminaat – kasutatakse kujutise pinna dekoreerimiseks.

Kuidas tellida kohaletoimetamist?

Kui soovite kohaletoimetamist, siis võtke palun meiega ühendust ja valige kohaletoimetamise meetod.

Mis tähendab lõikevaru?

Kõik olulised kujunduselemendid, mis peavad trükis alles jääma, tuleb paigutada vähemalt 2-3mm kaugusele servadest. Koos lõikevaru ehk bleediga 6mm kaugusele. See tähendab, et igast servast peab olema 2-3mm lõikevaru (bleed) ehk tausta jätkumist.
Roll-UPi tellimuse puhul on soovitav trükifaili suurus ilma bleedita ehk vastav suurus (näiteks 850x2000mm), mida soovite tellida.

Kuidas saab maksta?

Maksta on võimalik kohapeal sularahas või kaardiga. Võimalus on veel esitatud arve alusel maksta ülekandega enne kauba kättesaamist.

Kas fotoklaasidele kehtib garantii?

Tootja (MPrint) vastutab oma garantiikohustuste täitmise eest ühe aasta jooksul alates toote ostmise päevast. Kaebusi toote kvaliteedi kohta võetakse garantiiajal vastu ostu sooritamise kohas ostutšeki esitamisel. Garantiikohustused hõlmavad tootja (MPrindi) süül tekkinud klaasikahjustuste kõrvaldamist või ilmnenud tootmispraagiga klaasi väljavahetamist.

Garantii ei hõlma järgmiste tekkepõhjustega kahjustusi ega defekte:

 1. laadimistööde käigus tekkinud mehaanilised kahjustused, samuti kahjustused, mis klient on tekitanud klaasi vedamise ja paigaldamise käigus;
 2. kahjustused, mille põhjuseks on asjaolu, et klaasi ei ole kasutatud selle sihtotstarbe kohaselt, näiteks on seda kasutatud välistingimustes;
 3. vääramatu jõu asjaolude (nt loodusõnnetuste, tulekahju) toimel tekkinud kahjustused.