;
Eesti

Mimaki Printer

Xerox

Plotter

Roland with plotter

Nõuded trükifailidele

Trükifaili saate edastada meili teel:  info@mprint.ee (kui faili suurus ei ületa 20Mb). Juhul kui fail on suurem, saate üleslaadida meie veebilehel olevale nupule vajutades.

 

FAILI TÜÜP (LAIENDID)

Võtame vastu faile järgmistes formaatides:

  • tiff
  • pdf
  • cdr (CorelDraw)
  • psd (Photoshop)
  • ai (Adobe Illustrator)

 

Failides .eps, .cdr, psd ja .ai peavad olema sisselülitatud kõik kihid (ing. layer), mis lähevad printimisele. Kui mingi kiht on väljalülitatud, siis arvestatakse, et see on mittevajalik ja reeglina see eemaldatakse. Kõik fondid (ing. font), mis on kasutusel trükifailis peavad olema konverteeritud „kurvideks” (joonteks) (ingl. curves, outlines)

Brošüüride puhul palume pdf faile ning nii sisu kui ka kaaneleheküljed esitada eraldi järjest lehekülgedena (neid mitte kõrvuti panna). 

 

Värvid (VÄRVIRUUM)

Faili väljatöötamisel tuleb kasutada CMYK värvisüsteemi. Kui fail on esitatud RGB või mingis teises värvisüsteemis, siis õiget värvilahendust me garanteerida ei saa

Trükifail peab olema tehtud ICCprofiilis (ing. embedded). Ilma värviprofiilita failide tükkimisel õiget värviedastust me garanteerida ei saa. Trükifaile soovitame ettevalmistada kasutades ISO Coated v2 (ECI) profiili (saate alla laadida siit)

 

Resolutsioon

Optimaalse trükikvaliteedi saavutamiseks peab trükifaili resolutsioon olema 300dpi originaal mõõdus. Laiformaadilise printimise jaoks (alates A2) saab kasutada alates 96dpi. Igal juhul saate alati konsulteerida meie spetsialistidega

 

suurused (Lõikevaru ehk bleed)

Kõik olulised kujunduselemendid, mis peavad trükis alles jääma, tuleb paigutada vähemalt 2-3mm kaugusele servadest. Koos lõikevaru ehk bleediga 6mm kaugusele. See tähendab, et igast servast peab olema 2-3mm lõikevaru (bleed) ehk tausta jätkumist.

Roll-UPi tellimuse puhul on soovitav trükifaili suurus 850x2030mm ehk 30mm alt servast läheb stendi sisse.

 

NB! Kui Teie fail ei vasta antud reeglitele, siis me ei saa garanteerida õiget värvilahendust ja kõrget trükikvaliteeti. Me ei vastuta juba trükitud toodete kvaliteedi eest kui esitatud trükifailis on olnud orfograafilised või grammatilised vead ja teised ebatäpsused.