;
Eesti

Põhiliselt koosnevad kataloogid tootefotodest või illustratsioonidest, piltidel kujutatud toodete kirjeldusest ja hindadest. Kataloogid võivad olla suured või väikesed ning need varieeruvad väikestest broźüüridest kuni sadade lehekülgedega perfektselt köidetud raamatuteni. 

Kataloogide levitamine viib tavaliselt reaalsete korduvate äritehinguteni, seega peidavad kataloogid endas nii väljakutset kui ka võimalust. Kuna kaubad, nende hinnad ja muud asjaolud pidevalt muutuvad, siis peaks ka sinu kataloog olema kergesti muudetav. 

Millised kataloogid?

Firmadel (eriti väikefirmadel) võib olla limiteeritud eelarve, seega pead sa välja tulema leidliku ja loomingulise disainiga, mis hoiaks kokku sinu raha ka juhul kui müüd selliseid esemeid, mis nõuavad sagedast kataloogide muutmist. Kuigi iga lehekülg ja sektsioon ei pea olema päris identne (pikas publikatsioonis võibki see muutuda kiirelt igavaks), siis võta endale sihiks siiski läbiv järjepidevus, mis lubab sul kiiresti vajadusel vahetada ühe toote teise vastu. Ehk siis üldiselt öeldes peaks su kataloogide tüpograafia olema lihtne, küll aga omavad tähtsust hea kvaliteediga ja selged pildid, mis on tõstavad toote hästi esile ning korrektsed ja täpsed kirjeldused. 

Korrektuur on alati tähtis, seega kuluta natule lisaaega kõikide numbrite ja tootekirjelduste kontrollimiseks. Võib juhtuda, et kusagil lipsab läbi mõni kirjaviga ja seda ei märka keegi, aga kui kataloogides on kogemata märgitud vale hind, siis võivad sellel olla tõsisemad tagajärjed. 

Millele kataloogid trükkida?

On olemas palju valikuid selles osas, mida saad kataloogide paberiks kasutada, aga tavaliselt trükitakse see spetsiaalsele kataloogipaber – eriti posti teel saadetavate kataloogide puhul, kuna see on tugev, aga samas kerge, vähendades nii ka postikulusid. Nimekirja tüüpi kataloogide puhul võib kasutada ka tugevdava kattega kaetud paberit (nt. lamineeritud).

Kokkuvõtvalt

Mõnes mõttes ühendavad kataloogid endas nii otsepostituse, broźüüri kui ka uudiskirja vorme. Nagu uudiskirjad, nii väljastatakse ka katalooge regulaarselt, ning kuigi neil on firmati üldiselt igal väljaandel ühtne välimus , siis sisu – tooted, hinnad ja eripakkumised – vahelduvad.

Tutvu meie kataloogi tootelehega!